top of page

Danışmanlıklar

Tüm danışmanlıkların temelinde MINDFULNESS odaklı ve Dr. Dale Beredesen tarafından formüle edilmiş olan demansı önleme, durdurma ve/veya geriye çevirme protokolleri uygulanır. 

Yaş aldıkça bilişsel kayıpların olması genel olarak normal kabul edilse de böyle olmak zorunda değildir. Bilişsel kayıpların yaşanıp yaşanmayacağı daha çok hayat tarzı seçimlerimizle ilgilidir. Bredesen protokolünde kognitif kayıplara yol açabilecek 7 temel kök nedene odaklanılır;

- Beslenme

- Egzersiz

- Uyku

- Stres yönetimi

- Uyaranlar

- Low tox - Detoks

- Supplementler

Bredesen protokolünde bu 7 adımı kullanarak size özel bilişsel kayıplar yaşamanıza neden olan kök nedenlere yönelik 'HAYAT TARZI' değişimlerini gerçekleştirdiğinizde beyin sağlığınızı optimum yapmanız mümkün olmaktadır.

Pre-Code programı henüz kognitif kayıpları olmayan kişilerde kayıpları önlemek için devreye sokulur.

Çoğu zaman kayıpların oluşması 5 ila 20 yıl gerektirmekte, bu nedenle kayıpları oluşturacak herhangi bir kök neden varsa zamanında müdahale etmek ve kolayca değiştirmek, önlem almak bilişsel kayıpların oluşmasını önlemek için çok ama çok önemlidir.

Re-Code programı ise burada paylaştığım kadar  basit olmayan kompleks ve genellikle doktor kontrolünde uygulanan bir programdır. Bu program, Dr. Bredesen'in 'Alzheimer'ın Sonu' kitabında belirtmiş olduğu gibi başlamış olan bilişsel kayıpları durdurma ve geriye çevirme konusunda bilimsel ve kanıta dayalı başarılara imza atmış bir programdır.

Aşağıdaki bölümü doldurarak bana ulaşabilirsiniz!

bottom of page